چرا از سئو استفاده می کنیم و مزایای آن چیست ؟

مهم ترین چیزی که بعد از اجرای یک سایت خوب مورد نیاز است، سئوی سایت میباشد. برای راه اندازی یک فیلد کاری علاوه بر اینکه باید به داشتن یک سایت جذاب و کارامد فکر کنیم، باید به فکر بالا آمدن سایت و مطرح شدنش هم باشیم که این کار توسط سئوی سایت انجام میشود.

سئو همان بهینه سازی موتور های جستجو است. سئوی سایت برای کمک کردن به بهتردیده شدن سایت ها، ارتباط آن ها با یکدیگر و همچنین رسیدن به رتبه ی بالا ضروری است. یکی از مهمترین بخش های سئو مبحث تولید محتوا میباشد. با یک محتوای با کیفیت راحت میتوانید رتبه ی سایت خود را به طرز قابل توجهی جابه جا کنید.

چگونه انجام دادن سئوی سایت و مطابق با الگوریتم های روز گوگل جلو رفتن کار ساده ای نیست. اما با این وجود دیجیانتتوانسته به خوبی از پس این قضیه برآید و سایتی با سئوی عالی تحویل شما دهد.

سئو چیست؟

سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. سئو فرآیندی است که باعث بالا آمدن سایت در رتبه بندی نتایج موتور های جستجو می شود.

به عبارت دیگر، سئو شامل ایجاد تغییراتی در طراحی وب سایت و محتوای آن می باشد که سایت را برای موتور جستجو جذاب تر می کند. سئو به این منظور انجام می شود که موتور جستجو وب سایت مدنظر را به عنوان نتیجه برتر در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش دهد.

وظیفه ی موتور های جستجو چیست؟

موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را برای کاربران خود ارائه دهند. این خدمات ارائه نتایج در صفحات موتور جستجو است که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در خدمت جستجوگر و خواسته اش می باشد.

به منظور انجام این کار، موتورهای جستجوگر وب سایتهای مختلف را اسکن می کنند تا بدانند هر سایت درباره چیست. این اسکن به آنها کمک می کند تا نتایج مناسب تری را به افرادی که در جستجوی کلمات کلیدی یا موضوعات خاص هستند، ارائه دهند.

موتور های جستجو قوانین خاص خود را دارند که توسط الگوریتم هایی آن ها را چک می کنند. اگر سایتی از آن قوانین پیروی نکرده و قانون شکنی کرده باشد، آن ها را تنبیه می کنند. به این منظور که یا اختاری جدی می دهند و رتبه سایت را پایین می آورند و یا سایت را از کار می اندازند. به همین ترتیب ، موتورهای جستجو سایت را اسکن می کنند تا اجرای قوانین تایید شود و همچنین به سایت های کاربر پسند در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه ی بالاتر می دهند.

چرا سئو انجام می شود؟

سئو فرایندی است که شرکت ها انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که سایت آنها در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی و عبارات مربوطه رتبه بالایی دارد.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما مقاله ای در مورد نحوه ساخت یک خانه پرنده دارید. به منظور به دست آوردن رتبه بالا در مقابل مقاله های موجود در وب و نشان دادن مطلب خود به جستجوگر، باید سعی کنید نوشته خود را بهینه کنید تا برای هر کسی که عبارت "ساخت یک خانه پرنده" را جستجو می کند، به عنوان یک نتیجه برتر نمایش داده شود. در واقع سعی شما بر این است که مطالب خود را بالاتر از مطالب مشابه، نشان کاربر دهید.

فواید سئو چیست؟

اجرای سئو برای تجارت و کسب و کار شما فواید زیادی دارد. با بهبود سئوی خود در موتورهای جستجو می توانید برای گسترش مطالب و برند شدن حرفه تان تلاش کنید. این به شما کمک می کند تا به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کرده و در کار خود پیشرفت کنید. با ایجاد محتوای جذاب تر و موثرتر نیز رتبه ی بسیار خوبی به سایت خود خواهید بخشید.

وقتی می شود با کمی ترفند به بالاترین رتبه ها در موتور جستجو رسید، پس چرا نباید روی بهبود سئو تلاش کرد؟